PDASoft

Apple představil nové modely iPhone 5s a iPhone 5c
Publikováno: Středa, 11.09. 2013 - 16:40:00
Téma: Apple iPhone


Společnost Apple včera představila své dva nové modely z řady chytrých telefonů iPhone 5s, coby svou novou vlajkovou loď své flotily a iPhone 5c, coby nízkonákladovou variantu. Na co se můžeme těšit? Mají tyto přístroje šanci na své místo pod sluncem v neustále ostřejší konkurenci modelů konkurenčních výrobců?iPhone 5s

iPhone 5s je nyní bezpochyby nejvýkonnější smartphone na trhu a to díky 64bitovému procesoru. Vysoce kvalitní retina LCD nepřekvapí. Zajímavostí je, že tento model je uváděn na trch ve třech barevhných provedeních. Kromě dnes již klasické bílé a černé, bude k dispozici i provedení v šampaňské zlatavé, zřejmě jako úlitba těm nejsnobštějším uživatelů. Pokud bude Apple v tomto trendu pokračovat, tak model 6/6s bude vyrábět Swarovski ze zlata a zirkonů. Vysoký výkon procesoru (mluví se až o dvojnásobku oproti iPhone 5) potěší především hráčům počítačových her, kteří tak získají rychlé a realistické zobrazení jejich oblíbených herních hitovek upravených pro nový iPhone. Ač byl tedy výrazně navýšen výkon přístroje, nepodepsalo se to na snížení výdrže baterie. Naopak, nový model vydrží až 250 hodin v pohotovostním režimu, 40 hodin při přehrávání hudby a deset hodin nepřetržitého brouzdání po internetu prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi. Dalším milých parametrem nového přístroje je i vestavěný 8MPix fotoaparát doplněný citlivým bleskem, který díky svým parametrům dokáže zachovat realistické barvy na snímku. Očekávanou novinkou je Touch ID, cež není nic jiného než čtečka otisku prstu. Apple ubezpečuje, že snímané otisky nejsou ukládány na Apple servery ani do iCloudu.


iPhone 5s vs. iPhone 5c

iPhone 5c

Tzv. "lowendový" model iPhone 5c vychází výkonově ze staršího modelu iPhone 5. Zásadní změnou je však náhrada skla a hliníku "levnými" plasty. Netuším, zda jsou plasty tak levné, nebo tak jen vypadají. Rozhodně barevné provedení dává jasně najevo, že přístroj je určen nejspíše pro žáčky prvního stupně základních škol, posuďte sami: modrá, bílá, růžá, žlutá a zelená. Bohužel cena je však zřejmě cílena zcela na jinou skupinu uživatelů. Líbivá cena 99USD je totiž dostupná pouze se závazkem u amerického operátora. My všichni ostatní budeme muset sáhnout do kapsy mnohem hlouběji, cena nedotovaného přístroje se totiž vyšplhá na 549USD, což už vůbec není "lowendová" zóna. Pro ČR zatím cena stanovena nebyla, ale předpokládám, že se bude pohybovat někde těsně kolem 15.000 Kč.

Nesmíme zapomenout, že oba modely budou mít nový iOS7, který byl už před nějakým časem představen vývojářské veřejnosti. Těšit se tak můžeme na pravý multitasking a větší skinovatelnost prostředí. Negativem je, že podle prvních zpráv, vám pod novým iOS7 nemusí fungovat některé příslušenství, např. kabely (ostatně, i ty pod starým iOSem někdy tvrdí, že zařízení není podporované a přístroj se nedobíjí).


Zdroj: Apple.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5496