PDASoft

Starší Palmy se webOS 2.0 možná přeci jen dočkají
Publikováno: Úterý, 15.02. 2011 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Nedávno oznámená informace, že pro starší modely Palmů Pixi (i ve verzi Plus) a Pre (taktéž i ve verzi Plus), nedostanou webOS 2.0, vyvolala mezi jejich uživateli velkou vlnu nevole, na kterou zřejmě zareagovalo i samotné HP. V následných prohlášeních totiž neurčitě uvádí, že ačkoli nebude možné provést upgrade prostřednictvím bezdrátové technologie OTA, snaží se přijít s alternativním způsobem, jak novou verzi operačního systému do starších přístrojů dočkat.Ačkoli nikdo nechce nic oficiálně oznámit, nejpravděpodobnější je takový scénář, že aktualizace pro tyto čtyři starší modely budou uvolněny prostřednictvím PC aktualizace webOS Doctor, která se využívá pro instalaci větších systémových aktualizací.

Přímo na webu palm.com/webos-info si každý může po zadání sériového čísla svého přístroje ověřit, zda-li právě pro jeho model je, nebo není aktualizace dostupná. Zatím to ale vypadá, že žádný z uživatelů starších přístrojů se nedočkal kladné odpovědi. Tato webová stránka se však týká pouze tzv. OTA aktualizací probíhajících bezdrátově skrze mobilní sítě.

Nezdá se také, že by byl problém v hardwarové konfiguraci samotných přístrojů, ty by výkonem pro webOS 2.0 tedy měly být zřejmě dostatečné. Problém tkví spíše v tom, že jednoduchý upgrade prostřednictvím OTA není možné z důvodu nekompatibility některých systémových prvků a HP se spíše než na podporu starších přístrojů chce soustředit na své nově představené přístroje, které jsou zcela logicky prioritou.

Stav situace je tedy takový, že lidé z HP slibují, že pracují na alternativní metodě, kterou však nehodlají zatím blíže specifikovat. Jasné není ani to, zda se aktualizace dočkají majitelé všech starších modelů, nebo jen některých z nich. Podle všeho však mohou zůstat v klidu majitelé Palmu Pre 2, ten by se novější verze webOS 2.0 měl s jistotou dočkat.


Zdroj: Dieter Bohn pro PreCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5117