DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 130 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Tiskové zprávy: Češi propadli měření svých pohybových aktivit, nebrání se implantaci čipu
11.07.2022 
Obecné články
Chip

Lidé si díky pandemii koronaviru začali mnohem více uvědomovat důležitost prevence a zdravého životního stylu. Někteří se zaměřili na zlepšení stravy, jiní zase častěji sportují nebo začali s otužováním. Na popularitě nabral tzv. biohacking. Při takovém způsobu života lidé využívají moderní technologie, které jim pomáhají využít jejich potenciál, zlepšovat výkon a kontrolovat zdraví.Podle aktuálního průzkumu Generali České pojišťovny, kterého se zúčastnilo více než devět stovek respondentů z celého Česka, k tomuto účelu využívají technologie tři čtvrtiny z nich.

Češi propadli měření svých pohybových aktivit. Naslouchají přitom radám technologií, nebrání se implantaci čipu

  • Chytrá zařízení jako telefon, hodinky, náramek či prsten využívají k měření pohybových aktivit a zdravotního stavu už tři čtvrtiny Čechů
  • Doporučením chytrých zařízení lidé naslouchají, svá data ale veřejně sdílet nechtějí
  • Ženy chytrou elektroniku využívají ke sportu, muže lákají technologie samotné
  • Více jak polovina majitelů chytrých zařízení by si kvůli měření nechala do těla implantovat čip, stále jde ale o poměrně kontroverzní téma

Lidé si díky pandemii koronaviru začali mnohem více uvědomovat důležitost prevence a zdravého životního stylu. Někteří se zaměřili na zlepšení stravy, jiní zase častěji sportují nebo začali s otužováním. Na popularitě nabral tzv. biohacking. Při takovém způsobu života lidé využívají moderní technologie, které jim pomáhají využít jejich potenciál, zlepšovat výkon a kontrolovat zdraví. Podle aktuálního průzkumu Generali České pojišťovny, kterého se zúčastnilo více než devět stovek respondentů z celého Česka, k tomuto účelu využívají technologie tři čtvrtiny z nich.

HLÍDÁNÍ ZDRAVÍ I MĚŘENÍ SPORTOVNÍCH AKTIVIT

Modernímu způsobu života, kdy se pomocí technologií monitoruje nálada, energetický příjem nebo třeba pohybová aktivita, propadli podle dat z průzkumu i Češi.

Tři čtvrtiny dotázaných (76 %) uvedly, že ke sledování svého zdraví využívají chytrá zařízení. Nejčastěji se jedná o chytrý telefon (83 %), hodinky (51 %), náramek (20 %) či prsten (1 %). Používají je především při chůzi, turistice a sportovních aktivitách. Hlavními kritérii při výběru chytrého zařízení jsou pro respondenty cena (51 %), funkce a výdrž baterie (obojí 49 %).

Za nejdůležitější funkce u chytré elektroniky Češi považují měření počtu kroků (58 %) a vzdálenosti (53 %). Naopak měření kvality spánku (27 %) či složení těla (22 %) pro ně příliš důležitá nejsou.

MOTIVACE A NASLOUCHÁNÍ

Jednou z mnoha funkcí chytrých zařízení je vyhodnocování výsledků a následné doporučení pro jejich uživatele. Průzkum v tomto ohledu ukázal, že osm z deseti respondentů (79 %) tyto rady zajímají a občas (v 65 % případů) se jimi i řídí. Naproti tomu 17 % dotázaných je zcela ignoruje.
Díky technologiím jsou lidé motivovaní zejména k častější pohybové aktivitě (85 %) a k celkovému zlepšování zdravotního stavu (75 %).
Tyto skutečnosti se pak nejnověji propisují i do oblasti životního pojištění, které se zájmem lidí o biohacking a jeho využívání počítá. „Přechod ke zdravějšímu životnímu stylu a jeho dodržování má za cíl i zdravotně preventivní program Generali Vitality. V rámci něj je možné získat benefity, které mohou účinně posloužit jako často chybějící motivace,” uvádí Pavlína Irwin, produktová manažerka životního pojištění z Generali České pojišťovny s tím, že členem programu se může stát každý, kdo si sjedná životní pojištění ve variantě Aktiv. Není přitom určený jen pro sportovní nadšence, ale i pro ty, kteří se pravidelně hýbou alespoň 2x týdně po půlhodině.

OCHRANA SOUKROMÍ DŮLEŽITĚJŠÍ

Češi jsou se zveřejňováním soukromých dat opatrní, což potvrzuje i to, že 65 % z nich není vůbec ochotno sdílet svá data na sociálních sítích. Pokud už tak učiní, nejčastěji se jedná o sportovní výkony (71 %) na platformách Facebook (65 %) a Instagram (35 %). Cílem tohoto sdílení je obvykle archivovat své výsledky.
Více než polovina majitelů chytrých zařízení by byla ochotna sdílet data o svých pohybových aktivitách, pokud by jim to přineslo nějaké výhody (53 %). Dvě třetiny respondentů (64 %) by výměnou za data uvítalo slevu na produkty.
Zajímavé přitom je, že mezi informace, které by lidé byli ochotni o sobě sdílet, patří nejčastěji počet uběhnutých kilometrů (74 %) a osobní údaje spojené s pohlavím (73 %) a věkem (70 %). Přitom chuť sdílet údaje o svém těle už poměrně klesá. Svoji výšku by sdílelo 65 % uživatelů, jako nejcitlivější hodnota se nakonec ukázala v průzkumu váha – tu je připraveno sdílet veřejně 56 % lidí. Ještě přísnější jsou lidé v oblasti sdílení své polohy, tam ochotu vyjádřilo jen 28 % dotazovaných.

ROZDÍLNÝ PŘÍSTUP ŽEN A MUŽŮ

Muži významně více využívají chytrá zařízení z důvodu zájmu o technologie (21 %), naopak u žen je zájem pouze u každé desáté (9 %). O něco více zase ženy využívají chytrá zařízení pro sledování sportovních aktivit (30 %), oproti 23 % mužů. Ženy jsou zodpovědnější ve snaze dodržovat rady svého elektronického pomocníka (21 %) více než muži (11 %). Obě skupiny se ale shodují na tom, že příliš nechtějí svá data sdílet veřejně. Když už něco sdílejí, tak muži, možná ze soutěživosti, častěji jejich sportovní výsledky, ženy spíše proto, aby měly o svých výsledcích přehled.

BUDOUCNOST S ČIPEM

Průzkum Generali České pojištovny se zaměřil i na futuristická témata. Výsledky v některých případech byly překvapivé. Více jak polovina Čechů, kteří vlastní nějakou elektroniku, by si nechala do těla implantovat čip. Preferovaným místem přitom pro víc jak polovinu (56 %) z takových nadšenců je jednoznačně některá z rukou. Další volbou by byla noha (13 %), následují krk (7 %) nebo záda (7 %). Důvodem pro pořízení takového čipu by pro ně bylo zejména sledování zdravotního stavu (66 %), pak kontrola hladiny cukru v krvi a měření pohybových aktivit.

„Propojení zdravého životního stylu a technologií už dnes není sci-fi. Děláme to už nyní v obrovské míře. Jen u implantátů je to kontroverzní téma, protože jde najednou o něco uvnitř našeho těla. Že používáme technologie zvenku, to už nikomu divné nepřijde. Ale uvnitř těla zatím veřejnost přijala jen myšlenku "humanismu", tedy nahrazování standardních lidských funkcí. "Transhumanismus", tedy zisk nových funkcí či jejich vylepšování, je zatím uvnitř těla kontroverzní,” sdílí své zkušenosti Dominik Stroukal, uznávaný ekonom a mimo jiné také majitel dvou v ruce implantovaných čipů.


Online dotazování v květnu roku 2022 proběhlo na vzorku 940 respondentů ve věku 18+.

Miroslav_Palounek
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Obecné články
· Další články od autora Miroslav_Palounek


Nejčtenější článek na téma Obecné články:
Knihy online zdarma od Googlu


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


K tomuto článku není možné vložit komentář.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.57 sekund

RSS - články RSS - fórum