DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 116 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Palmech: Několik uživatelských pohledů na HP TouchPad po měsíci používání
31.08.2011 
Hardware Palm

V následujících odstavcích si vezmou čtyři uživatelé na paškál webOS tablet HP TouchPad a podělí se s námi o dojmy a zkušenosti z jeho používání.Adam:

Pokud bych se měl na uvedení TouchPadu podívat z nadhledu, musel bych říci, že bylo povedené a zároveň nepovedené. HP uspělo s plánem přinést konkurenceschopné zařízení na platformě webOS 3.0, což se mu podle mnohých recenzentů skutečně povedlo. Zároveň se však na jeho adresu sneslo velké množství nejrůznějších výtek. Je tak trochu škoda, že dnes již máme k dispozici OTA aktualizaci řešící spoustu těchto neduhů, které se často stávaly příčinou chladného přijetí u mnoha uživatelů. Kdyby si v HP trochu pospíšili, nebo o měsíc počkali se zahájením prodeje, mohl takto TouchPad vypadat již při uvedení na trh, a mohl získat mnohem vřelejší přijetí. Skvělé by také bylo, kdyby bylo současně s TouchPadem uvedeno i Pre 3, protože tyto dva přístroje mohou hodně těžit ze vzájemné funkční provázanosti.

Samotný Touchpad bezesporu nabídne mnoho povedených vlastností. Od té doby, co jej mám, jsem jej téměř nedal z ruky, což se projevilo v mnohem omezenějším používání notebooku i telefonu. Ve většině ohledů se lidem z HP podařilo systém webOS na velký displej skvěle připravit. Podobně jako verze pro chytré telefony přináší i verze pro tablety řadu zajímavých funkcí a povedené uživatelské rozhraní. Funkce jako jsou seskupování kartiček spuštěných programů, perfektní virtuální klávesnice, Just Type / Quci Actions, Synergie nebo vzájemné propojení systémových aplikací spolu s homebrew komunitou tvoří důležité zázemí pro pohodlnou práci. Výborné jsou také možnosti navigace napříč systémem. Takže ačkoli jsem měl i já s webOS 3.0 v počátcích určité obtíže, určitě se dá říci, že v HP odvedli dobrou práci.

V současné době tedy tento jinak povedený systém ztrácí kvůli slabé dostupnosti přídavných aplikací. I když v současné době existuje spousta povedeného softwaru a každým dnem přibývá další, je jeho množství vzhledem k ostatním platformám zatím velmi malé. Ačkoli spoustu záležitostí vyřešíte prostřednictvím nejrůznějších webových služeb, zatím chybí např. nativní editor dokumentů nebo např. Netflix. Zatím jsme tedy v takovém začarovaném kruhu, kdy vývojáři softwaru čekají, až bude mezi lidmi více kompatibilních přístrojů, a zákazníci čekají, až bude pro přístroje více aplikací. Zde je však na řadě HP, které musí vývojáře přesvědčit, aby se pustili do práce a na nic nečekali. HP Touchpad je skvělý přístroj a nezbývá nám než doufat, že se uchytí, a neskončí v propadlišti dějin tak, jako se to stalo např. s BetaMaxem nebo HD-DVD.

Derek:

Mám TouchPad možnost používat mnohem déle, než většina ostatních lidí. Testovací kus jsem získal ještě před uvedením přístroje na trh a v ten moment jsem si uvědomil, že tablet zkrátka musím mít. Přiznávám, že jsem pokukoval po iPADu 2 (Android jsem zcela přeskočil), ale protože jsem fanouškem Palmu, nechtěl jsem si nechat ujít šanci vyzkoušet webOS i na velkém displeji. Byl to takový můj sen.

Bohužel se mi s TouchPadem úplně nesplnil. Ačkoli se jednalo o pěkný přístroj, byl jsem zklamán malým množstvím dostupného softwaru, sekajícím se systémem a řadou dalších drobností. Se spoustou věcí jsem počítal dopředu, musím ale říci, že problémů bylo více, než by se mi líbilo. Bylo to jako s Pre 2 – to také nabízelo řadu perfektních funkcí, ty však byly zároveň ale doprovázeny také mnoha nepříjemnými nedostatky.

Pak ale přišla aktualizace na webOS 3.0.2 a co se nestalo – jako bych měl v ruce zcela nový tablet. Rychlý, stabilní, s přesnou a bezchybnou klávesnicí. Proč tu nebyla tato verze systém před měsícem?

WebOS 3.0.2 vyřešil drtivou většinu mých problémů. Palm spolu s HP opět potvrdili skutečnost, že dnešní přístroje nejsou na trh vypouštěny ve finálním stavu (stejně tomu bylo i u webOS 1.0 a Palmu Pre, webOS 2.0.1 a Palmu Pre 2 a nyní se to opět potvrzuje). Je škoda, že tyto problémy se musí řešit až ve chvílích, kdy se již nachází mnoho přístrojů mezi zákazníky. To opravdu nebylo možné na zmiňované problémy přijít dříve a muselo se čekat, až na ně upozorní samotní zákazníci?

TouchPadu se podařilo zaplnit určitou mezeru v mém životě. Sice se mnou moc necestuje, ale zvykl jsem si jej hodně používat doma. Rychle se stal mým oblíbeným zařízením na čtení, kdy mohu používat např. RSS, Instapaper, e-book readrey i webový prohlížeč. Na TouchPadu také zcela bez problémů sleduji flashová videa na YouTube (raději než na mém počítači).

Na Touchpadu na druhou stranu nejsem tolik závislý jako na svém notebooku či telefonu. Je to až číslo tři na mém cestovním seznamu, a zřejmě zde zůstane až do chvíle, kdy budou k dispozici všechny potřebné programy. Abyste mě pochopili – TouchPad mám v současné době hodně rád, ale láska to zkrátka ještě není.

Riz:

HP se prostřednictvím TouchPadu podařilo konečně dokázat, že webOS je dobrý systém i pro tablety. Dokud zde žádný tablet s tímto systémem nebyl, mohli jsme jenom spekulovat. Konečně si však můžeme osahat i reálný produkt, který dokazuje, jak dobrým systémem webOS je. Pokud HP TouchPad jednou vyzkoušíte, je velmi pravděpodobné, že jej budete chtít používat i nadále. HP TouchPad je konkurenceschopné zařízení, a to je v tomto momentě možná nejdůležitější.

Většina uživatelů TouchPadu by jistě potvrdila, že celkové dojmy z přístroje jsou dobré, určitě srovnatelné s konkurencí, ne-li dokonce lepší. Potenciál tohoto přístroje, potažmo spíše celé platformy, se tak zdá být docela zajímavý.

Funguje však vše tak, jak by mělo? Zatím ne. Tablet se restartoval, programy se zasekávaly. Funkce pro organizaci času byly ve výchozím stavu ostudou (obzvláště s přihlédnutím k tomu, jakou legendou v této oblasti Palm je). Pokud ale shrneme celkové dojmy z přístroje, těch několik problémů zase není vlastně tak hrozných, protože určitě budou časem vyřešeny. TouchPad je moc pěkný přístroj, který sice ještě potřebuje trochu doladit, první dojmy jsou ale určitě lepší, než jsem předpokládala.

Určitě by to ale chtělo rozšířit nabídku zařízení. Hrozí totiž, že se stane to samé, co se stalo při uvedení webOS v chytrých telefonech. Mnoha uživatelům se totiž líbil systém jako takový, ale na trhu bylo málo zařízení, ze kterých by se dalo vybírat. Pokud by se na trh dostalo více zařízení s tímto systémem, určitě by to HP a webOS prospělo v mnoha ohledech.

Takže HP – pusťte se do toho. TouchaPad je skvělý přístroj, což by ale v současné éře Androidu bohuže nemuselo stačit.

Tim:

Pokud bych měl vybrat nějaké časové období, se kterým bych mohl porovnávat prvních třicet dní s TouchPadem, bylo by to prvních 30 dní s chytrým telefonem zhruba v roce 2006. Zcela nové aplikace, zcela nový typ přístroje, zajímavý hardware, a samozřejmě i webOS 3.0 ve mně vyvolávají nadšení. Přístroj to rozhodně není dokonalý, je plný nepříliš lichotivých vlastností, ale celkové dojmy jsou převážně pozitivní:

Ačkoli bych i já určitě mohl být kvůli spoustě věcem negativní, nebudu. A domnívám se, že si TouchPad nezaslouží tak silnou kritiku, jakou si od většiny recenzentů odnesl. Naopak – díky TouchPadu jsem schopný pracovat rychleji a efektivněji než kdykoli dřív (i když pracuju na počítači, mohu mít díky TouchPadu kdykoli ihned k dispozici slovník a Twitter, které ti tam nechávám otevřené). Díky rozměrům a hmotnosti navíc mohu mít tablet kdykoli u sebe a nemusím se namáhat s nošením notebooku. TouchPad mám u sebe tak skutečně neustále. Tablet mám propojený se svým HP Veer a telefon samotný tak téměř nemusím brát do ruky.

Občasné skřípání plastového těla tabletu je určitě znepokojivé, protože ale používám pouzdro, které zároveň může posloužit i jako stojánek, moc to neřeším. Nejvíce mi tak na TouchPadu vadí sekání hudebního přehrávače. Jak si pak mám užít kvalitní reproduktory Beats Audio, když musím minimálně jednou denně přístroj restartovat, aby byly přehrávané skladby plynulé? Nabídka aplikací je v současné době sice slabší než u konkurence, programů ale na druhou stranu rychle přibývá, a většinu potřebného je možné najít. Větší výběr je ale určitě výhodou.

TouchPad zatím používám sice jen měsíc, již nyní ale vím, že se jej jen tak nevzdám. Na zařízení je sice ještě stále hodně co zlepšovat, ale i to je důvodem, proč jsme členy naší komunity, která dokáže spoustu problémy webOS systému umě vyřešit. A vůbec nepochybuji o tom, že věci se nyní budou už jen zlepšovat.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.39 sekund

RSS - články RSS - fórum