aneb Jak upravit ikony webových stránek uložených do launcheru tak, aby se automaticky otevírali v jiném webovém prohlížeči.
Umístili jste si do launcheru vašeho webOS telefonu kromě zástupců aplikací také odkazy na webové stránky, ale zjistili jste, že ty se po instalaci jiných prohlížečů stále otevírají ve standardním prohlížeči?
|
Populární webový prohlížeč Universe sice má možnost vytvoření takovýchto záložek rovněž, budete se ale muset obejít bez možnosti měnit jejich ikonky. Pravděpodobně se vám také nebude chtít vytvářet všechny zástupce znovu. Naštěstí existuje relativně jednoduché homebrew řešení, které umožní již existující ikonky použít i pro prohlížeč Universe.
První věcí, kterou musíte udělat, je vytvoření jedné zcela nové ikonky prostřednictvím Universe. Spusťte tedy prohlížeč, navštivte jakýkoli web, aktivujte nabídku a postupně zvolte položky „Page (Stránka)“ a „Add to Launcher (přidat do launcheru).“ Nezáleží na tom, jaký zvolíte název či jakou bude mít ikonu. Pamatujte, že pokud používáte webOS 2.0 a novější, je nutné ikonu do launcheru umístit tak, aby se nenacházela až za ikonou hlasového ovládání na první stránce launcheru.
Další věcí, kterou je potřeba udělat, je naučit se postup, jak identifikovat a upravit již existující ikonky.
Při přidání nové ikonky do launcheru jsou její údaje uloženy jako textové soubory v adresáři /var/luna/launchpoints. Bohužel se sem ukládají v náhodném pořadí, takže níže ve článku najdete způsob, jak zjistit, která soubor je spojen s kterým zástupcem. Tento postup je navíc jiný u webOS 1.0 a webOS 2.0.
Konečně se tedy můžete pustit do přetváření ikonek již existujících zástupců. Opět je to možné provést přímo v přístroji za pomoci např. Internalz Pro, nebo na počítači (v tom případě je potřeba mít v telefonu program Save/Restore). Právě jeho funkce nyní přijdou ke slovu, abychom získali skript launcheru. Po provedení zálohy připojíme telefon přes USB k počítači jako pevný disk. V telefonu si pak najdeme ZIP soubor "com.palm.app.launcher" ve složce "saverestore." V této složce najdeme adresář "Launchpoints" obsahující zástupné soubory všech ikon v launcheru.
|
|
V textovém editoru si nejdříve otevřeme soubor vytvořený pro nejnovější ikonku (tu z Universe). To, že se jedná o správný soubor, zjistíte hned podle prvního řádku – ten totiž bude obsahovat text "com.openmobl.app.universe". Z tohoto textového souboru si zkopírujte část textu začínající hned na začátku a končící výrazem "removable." Nyní si otevřete ikonku vytvořenou v původním prohlížeči a první část textu nahradíte zkopírovaným úsekem.
Pokud používáte Internalz Pro, vstupte do menu aplikace a vyberte „Save File.“ Pokud pracujete na počítači, uložte textový soubor zpět do ZIP archivu, odpojte telefon a znovu spusťte Save/Restor. Tentokrát vyberte „Restore Applications“ a „Launcher skript."
Nyní proveďte Luna restart. Od teď by se webové stránky měly i z hlavní obrazovky otevírat v prohlížeči Universe.
Pokud by jste z nějakého důvodu chtěli, aby se stránky napříště otevíraly opět v klasickém prohlížeči, použijete stejný postup, pouze s opačným pořadím kroků.
Jak nalézt příslušnou ikonu ve webOS 2.0
Buď pomocí nějakého správce souborů přímo v telefonu ve složce „ /var/luna/preferences „nebo prostřednictvím počítače v zazálohovaném zip „com.palm.app.launcher“ najděte a v textovém editoru otevřete soubor „launcher-cards.json.“ Tento soubor obsahuje seznam všech zástupců webových stránek a aplikací v launcheru. Pořadí ikon v launcheru odpovídá pořadí záznamů v daném souboru.
Jak nalézt příslušnou ikonu ve webOS 1.0
U webOS 1.0 je celý proces o něco komplikovanější. Nejdříve je nutné zpřístupnit databázi ukrývající pořadí ikon, kterou je opět možné z počítače nebo správce souborů odhalit v souboru "paged_launcher_apps". I v tomto případě pracujeme se souborem "com.palm.app.launcher" pořízeným programem Save/Restore. Pro otevření tohoto souboru je však nutné použít některý z databázových programů, např. SQLite. Po otevření databáze je opět nutné odpočítat pořadí konkrétní ikony podle jejího umístění v launcheru (v databázi jsou již ikony řazeny postupně).
Méně efektivním způsobem fungujícím v obou verzích systému je pak postupné otevírání všech souborů a hledání toho posledního podle dvou posledních řádků, které uvádějí název ikony a webovou adresu, na kterou směřuje. Tento postup ale může být hodně zdlouhavý.
Zdroj: Adam Marks pro PreCentral.net