DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 117 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o Palmech: Recenze webOS telefonu Palm Pre 2
09.05.2011 
Recenze hardware

Palm Pre 2 je velmi příjemný chytrý telefon s operačním systémem webOS 2.0, kterému se konečně podařilo napravit vlastnosti vytýkané jeho předchůdcům. Kromě kvalitní konstrukce nabídne i rychlejší procesor a větší paměť, displej s odolnou krycí vrstvou či lepší výdrž. Model upravený operátorem Verizon nabídne také skvěle integrovaný Skype!Již dříve jsem o Palm Pre 2 prohlásili, že takto nějak mělo vypadat již původní Pre. K dnešnímu testu se nám do rukou dostala verze určená pro amerického operátora Verizon, tudíž se od běžné verze lišila přítomností CDMA modulu. Rozdílů oproti původní verzi Palmu Pre je ale samozřejmě víc.

Pre 2 ve svých útrobách skrývá procesor TI OMAP taktovaný na celých 1000 MHz, 512 MB operační paměti a 16 GB datové úložiště, což jak si jistě všimli pozorní uživatelé, jsou hodnoty shodné s modelem Palm Pre Plus. K určitým změnám došlo i u hardwaru, čehož si určitě všimnete díky lepší klávesnici, kvalitnějšího vysunovacího mechanismu nebo displejem zarovnaným s čelní stranou. Telefon je také nepatrně těžší. A samozřejmě běží na operačním systému webOS 2.0.

Balení

Na rozdíl od předchozích generací svých telefonů Palm nyní sází na klasické balení obyčejného hranatého střihu. Uvnitř krabičky se nachází v nejvyšší vrstvě samotný telefon, pod ním pak několik příruček a zbytek příslušenství. To je tvořeno USB kabelem, adaptérem pro připojení k elektrické síti a stereo sluchátky s mikrofonem. Baterie je dodávána rovnou uvnitř telefonu.

Je trochu škoda, že se Palm svých zvyků vzdal i tentokrát. Místo toho, aby jednotlivé příslušenství odděloval prostřednictvím recyklovatelných papírových sáčků, vše je nyní uloženo v plastu. Určitě je to jednodušší na výrobu, na druhou stranu bylo ale předchozí řešení praktické a zejména originální.

Hardware

Pokud by jste telefon nejprve dostali do rukou displejem dolů, od svých předchůdců by jste je dokázali odlišit jen hodně těžko. Palm zde totiž udělal jen velmi málo změn – upřímně řečeno možná žádné – protože používá totožný kryt baterie, totožný reproduktor, totožný LED blesk i totožný fotoaparát. Pokud necháme stranou čistě vzhled, nelze upřít větší pevnost a trvanlivost.

Ačkoli fotoaparát vypadá stále stejně, k určitým změnám v jeho případě došlo. Snímač má nyní rozlišení pět megapixelů, ale stále postrádá automatické ostření, což se v dnešní době odpouští hodně těžko. Palm se to snaží vynahrazovat alespoň softwarově za pomoci funkce DoF známé např. také z telefonů Nokia, na fotografiích je ale chybějící automatické ostření zkrátka poznat. Fotografie rozhodně nepatří k tomu lepšímu a nám tak opět nezbývá než čekat na další webOS telefon, který nám automatické ostření snad již přinese. Fotoaparát je použitelný i za horšího osvětlení, v případě použití vestavěného LED blesku je ale nutné počítat s jeho relativně krátkým dosahem. V oblasti videa nedošlo oproti starším modelům k žádnému zlepšení, stále je k dispozici pouze záznam v rozlišení VGA (640 x 480 bodů). Velkou kritiku si zaslouží obslužný software fotoaparátu s naprosto minimálními možnostmi nastavení. Fotoaparát (i kameru) je celkově nutné, obzvláště při porovnání s dnešními multimediálními přístroji – hodnotit přinejlepším průměrně.

Pojďme však k zajímavějším věcem. Pokud telefon otočíte, zaznamenáte přítomnost vylepšeného displeje, který je oproti předchůdcům kryt tvrzeným Gorilla sklem. Kromě mnohem vyšší odolnosti je displej také mnohem hladší, takže používání nejrůznějších ovládacích gest je nyní příjemnější než kdy dřív. Displej je také téměř kompletně zapuštěn na úroveň zbytku čelní plochy telefonu tvořené stejným matným materiálem jako zádní strana. Pod krycím sklíčkem se pak nachází již dobře známý 24bitový LCD zobrazovač s rozlišením 320 x 480 bodů na úhlopříčce 3,1 palce. Displej se může pochlubit ještě jedním vylepšením – pokud se na něj budete dívat skrze polarizované sluneční brýle, nebudete se nadále setkávat s duhovými vlnami.

Někde mezi displejem a zadní stranou se ukrývají hardwarové vnitřnosti přístroje. Slabší procesor s frekvencí 600 MHz použitý u starších modelů dostal výrazný dopink a na jeho místě nyní tiká výkonnější TI OMAP procesor s frekvencí 1 GHz. I přes vysoký výkon se jedná o úsporné řešení, protože procesor dokáže svůj takt dynamicky snižovat v případě, kdy ho není potřeba.

Pro uživatelská data je určena 16 GB vnitřní paměť (uživateli je k dispozici zhruba 15 GB). Tu je možné po připojení telefonu k počítači skrze USB používat jako další diskovou jednotku a snadno tak z telefonu i do telefonu přetahovat veškerá potřebná data. Možná vás bude zajímat, proč se nezvýšilo množství operační paměti, jejíž velikost stále činí 512 MB. Odpověď je jednoduchá – není potřeba. I pro běh většího množství spuštěných aplikací současně je to naprosto dostatečná hodnota. Dnešní smartphony si s takovouto pamětí dokážou vystačit, častokrát touto kapacitou disponují i tablety (přesto jsme rádi, ž HP TouchPad disponuje větší RAM).

Pokud telefon vysunete, odhalíte klávesnici. T a vzhledově vypadá stejně jako dřív, pokud ale zkusíte něco napsat, zjistíte, že zdání klame. Tlačítka na současné klávesnici mají výrazně lepší odezvu na stisk, který je nyní jasný a zřetelný. Problémy se psaním, na které často upozorňovali zejména majitelé staršího Pre Plus, by tedy měly být pryč. Tlačítka jsou také o něco plošší, což přispívá k jejich jistějšímu stisku. Možná vylepšení jsou samozřejmě limitována dostupným prostorem. Nutné je tedy počítat i s nízkým zdvihem tlačítek, která ačkoli se tisknou lépe, na kvalitu klávesnic Palmu Pixi či snad dokonce starších telefonů Treo, určitě nedosahují.

Vyšší kvalitu mohu potvrdit i u výsuvného mechanismu. Je vidět, že Palm se z kritiky původního Pre hodně poučil a tuto součást svých přístrojů neustále zkvalitňuje. I přes jasné zlepšení je při vysunutí cítit určitá drobná vůle, při takovýchto rozměrech s ní ale bude nutné zřejmě počítat. Výsuvný mechanismus je celkově bezproblémový a nebude vás nijak trápit ani omezovat.

Více změn nečekejte. Tlačítka pro ovládání hlasitosti, jack pro připojení sluchátek, posuvník pro vypnutí vyzvánění, vypínač – to vše se nachází na svých dobře známých místech a je dokonce vyrobeno i ze stejných materiálů. Již výše jsem zmiňoval, že shodná je i zadní strana, již od počátku plně použitelná s bezkontaktní TouchStone nabíječkou. Jedinou drobnou změnou je provedení microUSB konektoru – nyní je otevřený a pohodlně dostupný, což je jedině dobře.

Pre 2 je konečně telefon, jaký si systém webOS zaslouží. Konečně se jedná o přístroj, který si na webOS může bez obav troufnout. Takto měl telefon vypadat již při uvedení systému webOS, protože bychom o tomto systému zcela určitě nyní poslouchali jiná slova, než v současné situaci. HP se však nyní nesnaží na tento telefon upoutat přílišnou pozornost, protože již brzy by se měly začínat prodávat nové modely Pre 3 a Veer. Je to škoda i z toho pohledu, že Pre 2 je solidní telefon dostupný za velmi rozumnou cenu.


Dokončení zítra...


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum