DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
10. prosince 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 78 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o WebOS: Co doposud víme a nevíme o webOS 3.0
07.03.2011 
Software pro WebOs

Jestli nás něco z dílen HP zajímá více než ostatní, zajisté to bude operační systém webOS 3.0. Nejenom, že jsme jej ještě neměli možnost vyzkoušet, v současné době o něm navíc ještě ani nevíme zdaleka vše, co nám tento systém nabídne. Pojďme si zkusit na následujících řádcích shrnout naše současné vědomosti o tomto operačním systému i to, co je doposud opředeno tajemstvím.Systém bude vycházet z dobře zaběhlého základu starších verzí: spuštěné aplikace budou zastoupeny dobře známými grafickými kartami, zastoupeno bude vyhledávání Just Type a nové aplikace (alespoň ve variantě pro TouchPad) nebudou využívat žádnou vyhrazenou plochu pro zadávání dotykových gest.

Zatím víme, že:

S webOS se budeme moci poprvé setkat v létě v připravovaném tabletu HP TouchPad. Nová verze operačního systému bude připravena i pro přístroje s větším displejem, které by druhá verze webOS nedokázala obsloužit tak efektivně. Přesto ale zůstává zachována většina vlastností, které si uživatelé oblíbili u starších verzí systému. Opět se tedy setkáme s kartičkami zastupujícími spuštěné programy, které bude možné skládat do skupin, těšit se můžeme na vyhledávání Just Type s možností rychlých akcí vyvolaných přímo ze seznamu jejích výsledků, stejný zůstane launcher pro spouštění programů.

Zde ale většina podobnosti končí. Další aplikace totiž byly přepracovány tak, aby dokázaly využít prostoru velkého displeje, který nyní budou mít k dispozici. Pro tvorbu aplikací u HP připravili vývojové prostředí Enyo, které umožní vytvářet robustnější a flexibilnější programy, které uživatelé TouchPadu samozřejmě budou vyžadovat. U mnoha věcí to ale znamená nutnost začít zcela od začátku.

Plody tvrdé práce jsou vidět ihned: uživatelé jistě brzy zaznamenají posuvné panely v přepracovaném e-mailovém klientovi či zcela jinou grafiku prohlížeče fotografií. Změnou prošel také internetový prohlížeč, který je nyní více podobný prohlížečům známým ze stolních počítačů, u kterých se inspirovat např. řádkem pro zadávání adresy nebo pevně umístěnými navigačními tlačítky ve vrchní části okna.

Mnoho těchto změn bylo vynuceno samotnou velikostí displeje, proto bude zajímavé vidět, jak si systém povede na přístrojích s menším displejem, jako je Pre 3 nebo Veer. Další změny pak způsobila absence hardwarově vyhrazené plochy pro zadávání dotykových gest. Ta dříve zastávala některé důležité funkce, které musely být přepracovány tak, aby byly dostupné i zde. Určitě nelze popřít, že v některých aspektech se v HP inspirovali u iOS společnosti Apple, přesto ale zůstává to nejlepší z webOS zachováno.

Všechny vestavěné aplikace byly napsány v prostředí Enyo. Přesto je možné i nadále spouštět aplikace napsané prostřednictvím staršího prostředí Mojo, ty ale narazí na to, že nebudou moci využívat všechny prvky, které jsou součástí webOS 3.0. Proto výrobce sáhl k řešení, že starší programy budou spuštěny v okně emulátoru, který uživateli poskytne vše potřebné včetně oblasti pro zadávání gest využívaných u starších programů. Určitě to není ideální řešení, na druhou stranu je ale zachování zpětné kompatibility softwaru skvělé a těžko by se hledala lepší metoda.

Už by to mohlo vypadat, že webOS 3.0 je hlavně starší verzí systému přizpůsobenou pro tablety. Tak tomu ale není, protože přináší i celou řadu nových funkcí. Zajímavé je třeba sdílení notifikací s chytrým mobilním webOS telefonem či přímá podpora bezdrátového tisku. První z funkcí umožní prostřednictvím Bluetooth na TouchPad přesměrovat příchozí hovory, textové zprávy a dokonce i video hovory v případě Pre 3. Spojení se navazuje prostřednictvím Touch Stone, dále ale probíhá prostřednictvím Bluetooth. Takto např. vyřídíte z tabletu textové zprávy v momentě, kdy budete telefon dobíjet na stolní nabíječce apod.

Bezdrátový tisk bude využívat podpory technologie HP ePrint a bude zanesen do celé řady základních aplikací, díky volně dostupným knihovnám API ale budou moci podporu tisku využívat i aplikace třetích stran.

Zatím nevíme:

Kdy přesně se webOS, potažmo TouchPadu, přesně dočkáme. Víme, že to bude v létě, přesnější informace ale HP nechce sdělit s tím, že zařízení vypustí až v momentě, kdy bude stoprocentně připraveno do prodeje. Samozřejmě je ale v zájmu HP, aby to bylo co nejdříve.

Další věcí je, kdy se webOS 3.0 dostane i do jiných zařízení. Vlastně ani nevíme, zda-li se do jiných zařízení, na mysli teď máme hlavně chytré telefony, vůbec dostane. Když se podíváme na operační systém Android, můžeme vidět, že ten se také začíná štěpit na odnož pro telefony a odnož pro tablety, ačkoli Google slibuje, že co nejdříve dojde k opětovnému sjednocení obou těchto větví. Určitě ale není v zájmu HP, aby bylo mezi lidmi tolik verzí systému, jako je tomu v současnosti (webOS 1.4, 1.4.5, 2.0.1, v budoucnu pak 2.1, 2.2 a 3.0).

Otázkou zůstává také tzv. Palm Profile, který se využívá např. pro synchronizaci údajů prostřednictvím technologie Synergy s některými zdroji. Samotné HP říká, že TouchPad stačí sesynchronizovat s vaším stávajícím profilem a ihned budete mít po ruce všechny potřebné údaje. To je sice pravda, ale v současné době podporuje Palm Profile pouze jeden možný přihlášený přístroj s tím, že pokud přihlásíte další, data v prvním přístroji vymaže. Toto musí být vyřešeno. Celá situace ale asi nebude až tak jednoduchá, protože Palm Profile přenáší také nainstalované aplikace, a přenos aplikací z telefonu do tabletu zřejmě nebude kvůli výše zmiňovaným ohledům zřejmě tím pravým. Zde tedy zřejmě stojí při řešení tohoto problémů přes HP ještě dost práce.

Během prezentace, na které byly nové přístroj HP představeny, hovořil Randall Rothenberg ze skupiny Times o tom, že na nových webOS přístrojích budou k dispozici periodika jeho společnosti. Ani v tomto případě nevíme téměř nic, neznáme ani systém, jakým se bude platit za obsah ani formou, jakou bude realizována distribuce.

Jak je vidět, o webOS 3.0 toho zatím nevíme poměrně hodně. Z části to může být ale způsobeno také tím, že některé záležitosti nemá zatím vyřešeno ani HP a stále na nich pracuje. O tom, že systém je stále posunován vpřed, svědčí i jeho velmi omezené předváděcí ukázky.


Zdroj: Derek Kessler pro PreCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Software pro WebOs
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Software pro WebOs:
Crusade of Destiny - vymazlené RPG ve 3D pro webOS


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekdongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 (linlei3915@hotmail.com) - Pátek, 06.10. 2017 - 05:20:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201710.6wengdongdong
ugg on sale [www.uggonsale.in.net]
ugg clearance [www.uggclearancesale.us.com]
coach factory outlet [www.coachfactory-outletonline.org]
true religion [www.truereligionjeans-outlet.us.com]
nike factory outlet [www.nikefactory-outlet.us.com]
mbt shoes [www.mbt.us.com]
cheap ugg boots [www.cheap-ugg-boots.us.org]
nike football boots [www.nikefootballbootsuk.org.uk]
prada handbags [www.prada.us.org]
mulberry uk [www.mulberrybagsuk.me.uk]
christian louboutin [www.christianlouboutin.name]
Přečíst zbytek komentáře...

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.50 sekund

RSS - články RSS - fórum