DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 114 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Palmech: U kulatého stolu  co říkáte na Palm Pre 2
30.11.2010 
Hardware Palm

Vždy, když se děje něco zajímavého, dáváme příležitost vyjádřit se k tomu i našim čtenářům. Dnes si můžete přečíst několik jejich názorů a postřehů k novince společnosti HP/Palm, chytrému telefonu Palm Pre 2, který se právě v těchto dnech začíná prodávat.Adam:

Za prvé – takto měl vypadat již Pre Plus. Když byl představen původní model v lednu 2009, jeho hardware byl srovnatelný s konkurencí, v něčem na tom byl možná i lépe. Jenže za posledních 12 měsíců se událo mnoho významných změn, a již při představení inovovaného Pre Plus přestával jeho hardware stačit. Inovace Pre 2 (rychlejší procesor, lepší fotoaparát, odolnější provedení) měly zkrátka přijít již dříve. Nebyl bych ani příliš překvapen tím, že Pre 2 měl na trh přijít již mnohem dříve, ale kvůli fůzi společností HP a Palm bylo jeho vypuštění odloženo. Na druhou stranu se ale jedná o věc pěkný přístroj, který bude náhradou za mé Pre. Navíc musíme být i rádi za to, že jsme se něčeho dočkali. Výrobci telefon přinese opět nějakou tu publicitu a webOS se možná zase trochu více zviditelní.

Špatné ale je, že pro drtivou většinu zákazníků je to stále ten samý telefon, který byl již představen před více než rokem. HP navíc neprozradilo nic o dalších přístrojích, které přijdou. Nevíme, jakou pozici má tento telefon zaujímat v celkové nabídce. Slibována je celá řada nejrůznějších přístrojů, ale nevíme, kdy přijdou a zda vůbec skutečně přijdou. A pokud by mělo být Pre 2 jedním z těch vyšších přístrojů, nemůžeme být příliš nadšení. Osobně se ale domnívám, že tomu tak nebude, a že je Pre 2 jen jedním z širší kolekce přístrojů. Ty snad budou představeny nejpozději na veletrhu CES v lednu příštího roku.

Lepší by ale bylo, kdyby byly nějaké novinky představeny co nejdříve, protože sám si nejsem příliš jistý, jací zákazníci si Pre 2 budou kupovat. Konkurence na trhu je značná a prodejům Palmu nejspíše neprospěje ani skutečnost, že je nabízen jen u některých operátorů.

Derek:

Když se o Pre 2 objevily první informace, nebyly mé reakce příliš pozitivní. Osobně si myslím, že Palm, HP i webOS potřebují přístroj, který se bude lišit ve více ohledech, než kterými jsou pouze vylepšené vnitřní specifikace. To ale nyní ponechme stranou, protože jako pokračovatel původní Pre si mi Pre 2 docela zamlouvá. Komu by se nelíbil procesor s dvojnásobným výkonem, dvakrát tolik operační paměti nebo kvalitnější konstrukce se skleněnou obrazovkou? Asi jen málokomu.

Zde ale má spokojenost končí. Způsobeno je to zejména informací o tom, že Pre 2 bude v nabídce jen u některých operátorů, což se bohužel zrovna netýká toho mého. A operátora kvůli telefonu měnit nehodlám. A určitě nebudu sám, kdo patří do této skupiny potenciálních zákazníků. Druhou věcí je také to, že podle hardwarové výbavy je Pre 2 přístrojem, který měl na trh přijít již před nějakou dobou. Nejspíše se tak nestalo proto, že Palm neměl peníze nebo se čekalo na dokončení spojení s HP. Dnes se již jedná spíše o přístroj střední třídy, a ačkoli je určitě zajímavý, bojím se toho, že se nebude prodávat tak dobře, jak by se Palmu líbilo.

Palm Pre 2 není špatný telefon, ale osobně si počkám na přístroje z další várky, které bychom se měli dočkat v roce 2011.

Jason:

Pokud by jste mi tuto otázku položili o týden dříve, pravděpodobně by jste ode mě neslyšeli moc pozitivní odpověď. Telefon vypadá stejně jako jeho předchůdci, zlepšila se jen hardwarová výbava. Je zcela jistě pravda, že lidé očekávali něco jiného – nějaký pořádně nadupaný model, který bude šlapat na paty konkurenci. To se o hardwaru Pre 2 říci nedá.

Později jsem se ale k přístroji dostal blíž. Rozhodně se nejedná o přístroj nové generace, což ale nic nemění na tom, že se jedná o povedený upgrade stávajících modelů. Řadě uživatelů by totiž rychlejší procesor, více operační paměti, lepší fotoaparát a kvalitnější zpracování mohly jako důvod pro výměnu přístroje postačovat.

Jonathan:

Pre 2 mě z mnoha důvodů potěšil. Palm se díky němu udrží v povědomí uživatelů, kteří tak možná budou ochotni počkat na jeho přístroje, který by měly přijít v příštím roce. Jedná se také o cenově dostupnou alternativu uživatelům, kteří by chtěli využívat webOS 2.0 nebo upgradovat starší Pre (Pre Plus). Telefon by také měl povzbudit webOS komunitu. Výhodou pro mnoho lidí bude také zcela jistě skutečnost, že s novinkou budou moci využívat své stávající příslušenství.

Zajímá mě otázka, jestli HP využije svůj vliv a Pre 2 dokáže protlačit i do nabídky jiných operátorů a zejména, pokud budou vyřešeny potíže s používáním GPS v sítí Verizon, které byly velmi omezující.

Mahootzki:

Z pohledu fanouška společnosti byl od CESu v roce 2009 mým nejšťastnějším dnem den, kdy bylo oznámeno sloučení Palmu s HP. Proč? Protože to byl přesně rok, co jsem vlastnil původní Pre, všichni ostatní výrobci oznamovali nová úžasná zařízení, jen od Palmu jsme se nedočkali ničeho zajímavého. Pro příznivce značky s již zastarávajícím přístrojem bez vidiny nějakého brzkého upgradu, to nebylo nic příjemného.

Potom, co se Palm dostal pod křídla HP, nám bylo několikrát sděleno, že díky nově dostupným zdrojům se můžeme těšit na úžasné přístroje.

Pre 2 je prvním přístrojem, kterého jsme se po tomto spojení dočkali a nutno dodat, že v přístroji mnoho pozitivního nenalézám. Byl by to skvělý telefon o půl roku dřív, nyní už bohužel není. Musím to tak říci, ale mnoho lidí přestávají přístroje od Palmu chtít používat, a já se jim ani moc nedivím.

Vypouštět takovýto přístroj je podle mého názoru chyba i v případě, že existoval již v době, kdy docházelo ke spojení obou společností. Jeho dokončení a uvedení na trh muselo stát hodně peněz, které mohly být investovány lépe.

Mark:

Prozradím na sebe, že jsem dlouholetým fanouškem a podporovatelem Palmu, takže mě samozřejmě potěšil i příchod webOS spolu s původním modelem Pre. Mé pocity ohledně Pre 2 jsou ale smíšené. Zde jsou mé důvody pro a proti, jak je vidím já:

Použitý typ konstrukce – hodnotil bych jej tak padesát na padesát. Výsuvná konstrukce s klávesnicí se mi líbí, ale očekával bych více změn, než je jen plochá skleněná čelní strana. Trendem jsou dnes stále větší displeje a v tomto Palm pochybil.

Procesor – opět padesát na padesát. Běžným uživatelům by sice měl stačit, ale jinak tento takt vidím jako naprosté minimum. Uvidíme, jaký bude mít procesor vliv na výdrž baterie.

512 MB RAM – špatné. Rám bych zde viděl 1 GB. Vím, že podle převládajícího názoru je 512 MB zcela dostatečná hodnota, všichni ale víme, že webOS je pořádně mlsný a 1 GB RAM by se určitě neztratil.

Další specifikace – i tentokrát zvolím hodnocení padesát na padesát. Zde myslím zejména rozlišení displeje a interní paměť, které byly ale dostatečné již u Pre Plus a domnívám se, že s nimi dokázali bez problémů žít i nároční uživatelé.

Nakonec zbývá ještě pár věcí, které bych rád věděl, bohužel mám zatím smůlu. Jak moc se zvýšila kvalita konstrukce? O kolik je lepší klávesnice? Pokud by to byla zřetelná vylepšení, ukázal bych telefonu díky webOS 2.0 a skleněnému displeji navzdory svým pocitům rozhodně vztyčený palec. Telefon se měl na trh dostat tak před čtyřmi měsíci, a ne až nyní, situace na trhu se totiž mění každým dnem.

Nathan:

Vypuštění Pre2 jako modifikované verze původního modelu je něco jako snaha o povolání sportovce, který již ukončil kariéru. Ať již k tomu vedl výrobce jakýkoli důvod, tak to, že nepřišel s novým hardwarem, ale pouze obměnil mírně ten stávající, mu přijde podle mého názoru docela draho. Každý čeká na zářivé nové přístroje a ono přijde toho – logicky se nabízí otázka „To je to nejlepší, co dovedete?“ Palm chce zřejmě přijít i o poslední lidi, kteří jej brali vážně.

Celkově však nejsem proti uvolnění Pre 2. I když v trochu jiném smyslu. Pre 2 by měl již podle svého názvu být pokračovatelem původního Pre, což by mohlo společnosti pomoci udržet si vztah alespoň se stávajícími uživateli jejích přístrojů.

Pre 2 přichází s tím, s čím měl přijít již původní model, a s čím by také nejspíše přišel, kdyby měl Palm dostatek zdrojů. S takovýmto hardwarem se Pre 2 může pohodlně postavit proti iPhone i dalším souputníkům. Bude se jednat o přístroj za relativně výhodnou cenu a určitě zaujme uživatele, kterým se líbí tento typ konstrukce. Nejedná se však o očekávaný přístroj nové generace a jako takový ponechá velké množství uživatelů naprosto chladnými v očekávání dalších novinek společnosti.

Ona ani ta vylepšení nejsou až tak zásadní. Fotoaparát sice nabídne více megapixelů, stále mu ale chybí automatické ostření. Důležitější než megapixely je výsledná kvalita fotografií, a to v tomto případě rozhodně nebude moc dobrá. Mnoho uživatelů včetně mě používá telefon k focení hodně často a takovíto uživatelé si Pre 2 zkrátka nekoupí, protože mnoho jiných telefonů fotografuje mnohem lépe. Osobně bych řekl, že Pre 2 neměl být v současné době vypouštěn na trh. HP mělo spíš počkat a uvést jej jako levnější alternativu k telefonům, které přijdou v budoucnu.

Rene Ritchie (editor serveru TiPb.com):

Palm Pre2 je dle mého názoru zajímavým přístrojem, který přináší dvě zásadní vylepšení. Prvním z nich je použití skleněného displeje. Nemusí se to zdát jako podstatné, ale faktem je, že když si na sklo zvyknete, nebudete chtít nic jiného. Takovýmto displejem měly být vybaveny i starší verze telefonu. Druhým důvodem je nárůst hrubé výpočetní síly. Některé aplikace zkrátka nereagovaly tak svižně, jak by si člověk představoval, a toto byla cesta, jak vyřešit pomalejší reakce.

Na druhou stranu je zde bohužel i několik věcí, kvůli kterým to nebude mít Pre 2 rozhodně jednoduché. Původní model byl představen již před 21 měsíci a po takové době (kdy byl navíc Palm odkoupen společností HP), bych u nově představovaného přístroje určitě očekával mnohem větší posun. Na trhu chytrých telefonů v současné době panuje obrovská konkurence a vývoj je zejména pod taktovou Googlu a Applu velmi rychlý. Všichni inovují, ale Pre 2 je spíše takovým přešlapováním na místě.

Dieter:

V současné době používám předprodukční verzi Pre2 a doposud se nemohu nezaujatě rozhodnout, jak novinku hodnotit. Řekl bych něco v tom smyslu, že jsme chtěli nový telefon, a tady jej máme. Nezávislého zhodnocení se ale v mém případě dočkáte až o něco později, nejspíše až v momentě, kdy se mi do ruky dostane finální verze hardwaru.


Zdroj: Derek Kessler pro PréCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.43 sekund

RSS - články RSS - fórum