DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 126 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Články o Palmech: Co se u Palmu změní, až jej převezme HP?
20.05.2010 
Hardware Palm

O tom, že Palm bude v nejbližších měsících odkoupen společností HP, již jistě víte. Ohledně tohoto velmi zajímavého a potenciálně výhodného spojení se napsalo hodně. V tomto článku si představíme některé zajímavé názory, které se k nedávno zveřejněné informaci vyjadřují.Craig: Je to skutečně skvělá zpráva pro HP i Palm. Pouze skutečně velcí hráči se mohou v tomto směru utkat s Apple. HP potřebuje vlastní operační systém pro telefony, což systémy jako Windows Mobile nebo Android nemohly splnit. Již nyní je téměř jisté, že se můžeme těšit na webOS i v tabletech, což bude jistě znamenat také řadu nových funkcí.

Nejlepší je, že HP nebude mít problémy s vlastní úctou, jaké měl Palm v poslední době. Někdy mi připadalo, že zapomínají, že telefony s logem Palm pocházejí z jeho dílen. Svědčí o tom např. i velmi pomalé zahrnování novinek a aktualizací do operačního systému. Myslím, že teprve HP dokáže z takového telefonu, jako je Pre, vyždímat opravdové maximum! Pokud byl spojován Palm se slabými investicemi do vývoje nebo marketingu, nyní se toho již nebudeme muset bát, což je opravdu dobře.

Derek: Na jednu stranu je skvělé, že Palm získala společnost s takovým potenciálem, jako je HP, na druhou stranu se však nedokáži zbavit určitých obav a pochybností. HP je opravdu obrovská společnost, o čemž svědčí i to, že největší technologickou společností na seznamu Fortune 500 (a desátou největší společností v Americe vůbec). Takže je skvělé, že HP je schopné přinést spoustu peněz a lidí, na druhou stranu je ale zřejmé, že sem bude chtít naroubovat i svou vlastní firemní kulturu. Palm nejspíš bude dále fungovat alespoň jakýmsi způsobem jako nezávislá jednotka, ale vlivu HP se určitě nevyhne, a s tím se bude potřeba smířit.

Samozřejmě že přesně nevím, jaká firemní kultura v HP panuje. Je dost dobře možné, že chystaná fůze svým způsobem ovlivní obě společnosti, na druhou stranu je pravda, že Palmu to nejspíše ublížit ani nemůže, spíše naopak. Je ale pravda, že Palm je relativně malá a otevřená společnost, takže je pravděpodobné, že vliv HP bude dosti velký. Otázka se nabízí také k existenci homebrew komunity. Ta totiž často pomáhala řešit záležitosti, které inženýři Palmu nestíhali řešit nebo je jednoduše nenapadly, a uživatelé za to byli neskutečně vděční. Doufejme, že pod HP nebude již nic takového potřeba, i když je jasné, že pro šikovné programátory a vývojáře se najde prostor vždy.

Přesto jsem ale optimistický. Je totiž pravda, že oddělení mobilních telefonů v HP je podstatně slabší než Palm a nezbývá než doufat, že HP naloží s Palmem lépe, než-li by tomu bylo v případě HTC, Lenova nebo kohokoli dalšího.

Dieter: Toto je jeden o těch obchodů, které dávají při pohledu do minulosti význam. Podle mě je jasné, že si v HP uvědomují dvě věci: jedním z nejdůležitějších počítačových sektorů jsou dnes mobilní přístroje a v HP si v této oblasti nyní nevedou zrovna nejlépe. Další důležitou věcí je, aby byla společnost soběstačná a vyráběla si hardware i software.

Na druhou stranu se ale vynořuje řada doposud nezodpovězených otázek:

  • Bude značky Palm zachována?
  • Je firemní kultura HP slučitelná s firemní kulturou v Palmu?
  • Bude HP dostatečně ochotné webOS skutečně otevřít?

Je zřejmé, že webOS zůstane zachován, protože HP má seriózní zájem na jeho využívání a má i dostatek prostředků na jeho další vývoj. A podle všeho je také zřejmé, že HP plánuje webOS využívat tablet přístrojů (Slate), což je z mého pohledu výborné.

Jason: Jsem opravdu rád, že je o budoucnosti Palmu konečně jasno. Palm byl v mnoha ohledech skvělou společností, ale nedostatečné finance byly očividně velkým problémem. Nyní konečně nemusejí softwaroví vývojáři pochybovat o další existenci platformy a konečně mohou bez starostí začít pracovat na nových aplikacích nebo pro webOS přeprogramovat své stávající. Doufám, že se také dočkáme nového přístroje, který by měl být podle zažitého schématu inovovat jednou za 12 měsíců ve vývoji. A HP se o tento přístroj jistě bude zajímat. To, že se Palm rozhodli koupit dává tušit, že se jim líbí to, co zde viděli. Je ale jasné, že se Palm musí mít na pozoru před konkurencí a jejími novými systémy (Windows Phone 7, iPhone OS 4, BlackBerry 6 atd).

Snad tedy Palm přijde s novým přístrojem, ve kterém využije vše, co mu může spojení s HP poskytnout. Je dobré, že Palm již nebude tolik závislý na operátorech a jejich požadavcích. Obrovský potenciál ke zlepšení vidím také v marketingu. A také v oblasti jiných přístrojů, na kterých by mohl být nasazen webOS. Přímo se nabízejí tablety, ale rád bych webOS viděl i u něčeho s otočnou klávesnicí po vzoru Asusu EEE PC T101. Jednalo by se tedy po vzoru Palmu Pré o přístroj s hardwaru klávesnicí, která je uschována, ale připravena k dispozici pro momenty, kdy přijde její čas. Celkově jsem ale možnostmi, které vyplývají ze spojení HP a Palmu nadšen.

Jonathan: První, druhá i třetí myšlenka je zcela stejná: jsme unesen. HP je velmi silná technologická společnost se silným vlivem na spotřebitelském i firemním trhu, s napojením na důležité trhy, silnými vazbami na nejrůznější společnosti a pozicí, která jim umožní dovolit si nasadit webOS kdekoli budou chtít (HP se nijak silně neangažuje ve Windows Mobile ani Androidu). Velkým plusem je také skutečnost, že HP pracuje na tabletech, u kterých se přímo nabízí nasazení webOS.

Podobně jako u jakékoli akvizice je ale nejasná střednědobá budoucnost Palmu i jeho zaměstnanců. Vypadá to, že alespoň pro zatím bude mít Palm v rámci HP určitou samostatnost, i když je pravděpodobné, že některé zdvojené oblasti (účetnictví, marketing, ..) nejspíše budou zrušeny nebo přeměněny. Dále je také otázkou, zda-li bude HP ochotné zachovat webOS v podobě otevřené pro další vývojáře (= hackery), jako tomu bylo doposud. Každopádně je skutečnost, že Palm již nebude závislý na rozmarech trhu a operátorů velkým přínosem. Takže oběma společnostem přeji, aby transakce proběhla co nejlépe a oběma přinesla co nejlepší budoucnost.

Keith: HP kupuje Palm a ten získává naději, že se opět dostane na vrch svých sil. Sám jsem byl z této novinky potěšen a doufám, že tomu tak bylo i u většiny dalších webOS uživatelů (kteří z toho určitě také získají mnoho dobrého). Palm bude mít díky této fúzi za sebou pěkně nabitou peněženku úspešné společnosti. Nyní jsou obě společnosti spokojené, uvidíme, zda-li se časem nedočkáme nějakých nepříjemností vyplývajících z tohoto spojení. Ale kdo by to nyní řešil..

Osobně se domnívám, že firemní kultura v HP bude nejspíš přísnější než svobodomyslnější přístup inženýrů v Palmu. I tu ovšem můžeme vidět za atraktivností webOS (vtipné je, že webOS byl původně projektem s nejnižší důležitostí, který se nakonec prosadil i přes původně plánovaný klíčový projekt NOVA). Doufejme, že HP do této kultury příliš nezasáhne. Palm ale investora potřeboval, bez HP by byl zoufale bez peněz. Elevation Partners sice nějaké peníze dokázali přinést, což je skvělé, ale teprve až s dolary od HP by Palm mohl ukázat, co všechno má v sobě.. Inu, uvidíme..

Robert: Toto je skvělý nákup. Tato akvizice totiž z Palmu dělá společnost příslušející do elitního klubu: HP má totiž obrovské finanční zdroje, široké kontakty, vlastní řadu patentů a vyvíjí a vlastní ohromné množství různých technologií. Nákupem Palmu získá možnost kompletního dohledu nad vývojem mobilních přístrojů, protože bude mít pod svou kontrolou dohled na vývojem hardwaru, softwaru i služeb. Jistě, můžete říci, že třeba u Research in Motion praktikují podobný způsob práce, ale oni vyrábějí pouze telefony - a ty jsou pouze jednou z oblastí, kam se může HP vydat.

Odkoupení Palmu, obzvláště společností typu HP, je pro Palm možná tím nejlepším, co se mohlo stát. Palm ve své současné podobě zkrátka nebyl konkurenceschopný. Je pravdou, že si Palm držel určité, i když relativně malé, procento trhu, ale pod narůstajícím tlakem platforem jako je Android, by si ho držel jen těžko a byl by odsouzen ke stále slabší pozici. A systém webOS, jeden z nejlepších současných systémů, by nikdy nemohl dosáhnout svého potenciálu, kterým zcela jistě disponuje.

Celá tato fúze má potenciál spousty výhod pro koncové uživatele webOS přístrojů, i když to bude také z velké míry záviset na tom, jak se HP podaří udržet inovativní firemní kulturu Palmu, která byla hnacím motorem vývoje webOS do podoby, v jaké ho vidíme dnes. Pokud se jim podaří udržet tvůrčí zdatnost a kreativní vidění, můžeme se z dílen Palmu brzy těšit na velmi zajímavé výrobky nejenom na poli mobilních telefonů.

Phil Nickinson, redaktor webů WMExperts a Android Central: Někdo Palm koupit musel. Otázkou bylo pouze kdo. Je HP tou pravdou společností? Uvidíme. Záchrana potápějící se lodi - a tou přesně Palm byl - není nikdy jednoduchou záležitostí, jak jsme se mohli poslední dobou přesvědčit. HP je velmi silnou značkou, ale mnoho současných lidí již ani neví, že se i ona sama dříve oblasti PDA angažovala. Nabízí se řada otázek. Stěžejní z nich je, zda-li si Palm zachová sou identitu, nebo zda-li se stane jen jedním z oddělení HP. Další otázkou je, jak HP naloží se značko Palm. Jak na fúzi budou reagovat zaměstnanci Palmu? Můžeme čekat masivní propouštění nebo dobrovolné odchody?

CEO Palmu Jon Rubenstein poslední dobou zněl, jako by Palm nebyl schopný zvládnout svou současnou finanční situaci. Uvidíme, zda-li mu dá HP k dispozici finance a svobodu, jak s nimi nakládat.

Rene Ritchie, redaktor (TiPb): Vůbec nepochybuji i tom, že lidé z HP moc dobře vědí, co dělají. Mají dostatek zdrojů, se kterými mohou uskutečnit velké věci, ale až do nynějška byli nuceni licencovat cizí operační systémy a ty roubovat do nějakého hardwaru. Koupě Palmu je radikálním krokem, jak se zapojit do trh s chytrými telefony a mobilními přístroji obecně. Vydání webOS by možná bylo možné označit za to nejlepší, co se v Palmu v posledních letech podařilo a možná, že tím překonal i veškerou konkurenci, ale bohužel se připustil řady chyb, které tento počin znehodnotily. HP má dostatek zdrojů, aby napravila marketing, ale to nebude stačit, protože bude muset napravit i vztahy s operátory a nejspíše i hardware přístrojů. Také by měli dát jasně najevo, že nebudou využívat Windows Phone 7 a zaměří se pouze na webOS. Měli by se snažit o stejnou vizi, jakou měl Palm a jeho jasné zaměření na příští krok a budoucnost. Už se velmi těším na telefony - a ještě více na tablety - kterých se v budoucnu dočkáme. Palm i webOS našly dobrý domov a konkurence je bude hnát rychle vpřed. Gratuluji HP i Palmu - podařilo se jim něco velkého.


Zdroj: Derek Kessler pro PréCentral.net

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Palm:
ADPO Hardcase pro Zire72


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Co se u Palmu změní, až jej převezme HP? (Hodnocení: 1)
Od: markeye (text@imarknet.com) - Pátek, 21.05. 2010 - 13:13:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pekne, ale uz som par x zazil ze po kupe sa prebrali patenty a povodna firma sa zrusila :-( No ufidime, HP smartphony od dob PDA nie su terno tak ako Palm, ale ked nic ine aspon HP dostat vsade nie ako PALM a aj cena by mohla byt viac konkurencie schopna, no dufajme ze z toho nieco bude, pretoze uz by som rad prijal tablet s vahou 300g a s normalnym OS (nie win) ano viem je tu Ipad, ale ja chcem tablet na ktorom si prehram video (rozumej divx) bez toho aby som ho konvertoval, pretoze ja som tak ako asi vacsina vytazeny a nemam rad cakanie a casto mam video na externom (USB) disku.. :-) Prave som sa zamyslal ze by mi stacili na tablete len tieto veci: (pre mna tablet = nieco poruke k posteli a do vlaku)
1. VPN (ipad ma v tom problem)
2. Surfovanie
3. E-mail aj s podporou priloh (aspon pdf) Ipad problem bez 3d softu.
4. prehravanie divx napriamo a mp3 (ipad problem)
5. prehliadanie foto najlepsie priamo z SD karty alebo USB (ipad problem bez kablov, ktore nebudu poruke, proste to USB by im tam vliezlo a to ma s.. asi najviac)
a to je vsetko co chcem od tabletu.. ostatne aj tak robim cez VPN alebo na PC. Ano viem troska off topic, ale je to namet na clanok, alebo hlasovanie co by chceli ludia od tabletu.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum