DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
24. července 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 114 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Pro všechny: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů
06.05.2004 
Články napříč platformami
RAYSolutions ComicGURU je vynikající produkt pro milovníky komiksů. Ne že by nebyly jiné alternativy - stačí si do svého PDA nahrát obrázky ve formátu JPEG a pak si je prohlížet - ale pohodlnost obvykle vítězí a ComicGURU je natolik propracovaný, že může sloužit například i k prohlížení fotografií nebo obrázků.


Program je k dispozici jak pro Palm, tak i pro PocketPC. Na Palmu jsem ho nezkoušel, protože ač mají novější Palmy displej s větším rozlišením než PPC, šířka displeje z většiny určuje pohodlí prohlížení a to je schopen nabídnout pouze Tungsten T3 a stroje od Sony, které však u nás nemají přílišnou podporu a jejich ceny jsou velmi vysoké. Budu tedy popisovat své zkušenosti z testu na svém iPaqu 1915 a dopředu mohu říct, že jsem byl velmi spokojen. Obrazovky byly sejmuty pomocí freewarového XnView Pocket. 30-denní zkušební verze je ComicGURU ke stažení zde.

Součásti programu:

  • ComicGURU Converter - pro konverzi obrazových souborů z PC do formátu pro ComicGURU
  • ComicGURU Viewer for PocketPC - prohlížeč pro PPC
  • ComicGURU Viewer for Windows - možnost nejprve si prohlédnout vytvořený soubor na PC

Nastavení konverze:

Klikni pro detail
Zobrazení s lištou, levá šipka ji zasune...
Klikni pro detail
... jak je vidno zde. Celoobrazovkový mód...
Klikni pro detail
...nebo i s lištou k rychlému posuvu o 1/10 stran.
Klikni pro detail
Také komiks Bezhlavý jezdec, tentokrát v šedi...
Klikni pro detail
... a šedivý erotický komiks s množstvím textu.
Klikni pro detail
Samotné obrázky vypadají skvěle...
Klikni pro detail
...ale s písmem už je to horší :(
Klikni pro detail
Zde komiks Lobo - Pěkně prsatý propadák...
Klikni pro detail
...s nečitelnými bublinami textu :(

Velmi příjemné je, že na svém stolním počítači není třeba v podstatě nic nastavovat - vše je připraveno tak, aby byl výsledek co možná nejlepší. Ale možnosti změn zde samozřejmě jsou, například nastavení, kde je nutno zadat formát komiksu - dvojstrana či jednotlivé stránky, omezení maximální délky obrázku na 480 bodů (u PPC je šířka nastavena ideálně na 320 bodů), kontrast, redukce šumu, nastavení barevnosti.

Při vytváření nového komiksu nejdřív zadejte File - Wizard, tato možnost vás pak provede zbytkem tvorby. Zde si otevřete adresář s uloženými obrázky, ty vyberete, ComicGURU je načte a zadáte titul. Pak už stačí jen stisknout Convert, zadat místo, kam se komiks uloží a posléze zkopírovat soubor do svého kapesního miláčka.

Podporované formáty:

PNG, JPG, TGA, GIF, BMP, PCC a PCX. Poslední dva uvedené mi ani nic neříkají, formát targa jsem také mockrát neviděl. Snad jen by mohl být podporován JPEG2000 a TIFF, ale není žádný problém, třeba s freewarovým IrfanView, převést různé další exotické formáty na některý z podporovaných.

Prohlížení komiksů:

Možnost mít sebou vždy nejen svoje digitální knížky, ale i komiksy je vynikající, zvlášť když má člověk Palm s HiRes+ nebo dokonce PPC s VGA rozlišením (to ale tuším není podporováno, aspoň při konverzi nelze nastavit větší šířka než 320). U mnohých komiksů jsou však na PPC písmena nečitelná (Lobo), u ostatních většinou na hranici. Zde je potom vidět obrovský rozdíl mezi standardním rozlišením displeje 320*240 u většiny PocketPC a 320*480 u Tungsten T3, kde jsou pak čitelná i menší písmena a obrázky krásně ostré.

Pokud si nějaký komiks rozečtete dejme tomu do poloviny a pak aplikaci zavřete, při následném znovuotevření budete opět na straně, kde jste skončili. Ovšem po restartu svého iPaqu jsem byl znovu na první straně, takže se hodí zapamatovat si zhruba stranu, kde jste skončili a pak ji najít - k tomu je ideální možnost posouvat se o 10 stran. To jsem však použij jen jednou, při normální práci bez restartů zůstanete, kde předtím.

Číst si je možno ve dvou režimech, landscape a portrait, ale rozhodně se mi zdál mnohem lepší širokoúhlý landscape, což je právě jedna z výhod PocketPC. Text, ač ve stejném rozlišení jako u Palmu, je zobrazen na větší ploše a je lépe čitelný. Právě plocha displeje je na PDA u komiksů obvykle příliš malá a vždy je nutno přijmout nějaký kompromis - jednou možností je mít obrázek v plném rozlišení, což sice znamená čtení textu bez problémů, ale zabírá pak mnohem víc místa a je nepřehledný. Druhá možnost, použitá právě v tomto programu, je zmenšení rozlišení. Výhody jsou zřejmé: malá náročnost na místo, na displeji je vlastně celá půlstrana komiksu a přehlednost je dostatečná. Ale písmena jsou, jak už jsem napsal, mnohdy skutečně kritická. Chápu, že to není vina programu a jde spíš o rozlišení kapesního zařízení, ale v tomto směru prostě ComicGURU předběhl svou dobu a pro opravdu příjemný zážitek bude třeba počkat si ná éru strojů typu Toshiba e800 s VGA rozlišením. Všechny sejmuté obrazovky jsou v rozlišení 320*240, takže jak to vidíte na svém monitoru, dost podobně je to i na PDA. A u Palmů s HiRes 320*320 je to kvůli malému displeji ještě o maličko horší.

Nastavení v PDA:

Klikni pro detail
Nastavení tlačítek
Klikni pro detail
Nastavení zobrazovacího módu a autoscrollu

Ve svém kapesním počítači se vám také nabízí několik možností, které z pouhého hezky udělaného prohlížeče obrázků vytvoří opravdu propracovaný specializovaný program.

Key - nastavení tlačítek:

Menu On/Off: s touto možností zapnutou vidíte, na které jste straně a můžete se díky spodní liště posouvat, vidět název komiksu, čas, stav baterie ap. Po zmáčknutí klávesy nebo po ťuknutí na podtrženou zelenou šipku vlevo na liště se lišta zasune a zobrazí se obrázek přes celý displej. Při ťuknutí na číslo strany (třetí obrázek odshora vpravo - 8/72) vyjede ještě další lišta pro rychlé posouvání o 1 nebo o 10 stran dopředu či dozadu.

Auto Scroll On/Off: s touto funkcí je možné se setkat i v mnoha čtecích programech na knihy, například v MobiPocketu. Po jejím spuštění se po určitém intervalu (viz obrázek níže vlevo) posune o část displeje, jedna stránka je obvykle na 3 posunutí. Zde si každý uživatel musí nastavit vlastní hodnoty, protože například u komiksů s velkým množstvým textu (a to obvykle titěrného, který nelze číst moc rychle) by člověk s defaultním nastavením obvykle nestihl ani první řádku (viz 5. obrázek vpravo odshora - ten se sexuálním podtextem).

View Mode Change: změna zobrazovacího módu portrait/landscape, neboli na výšku/na šířku. Rozhodně doporučuji spíš široký landscape mód, je to výrazně pohodlnější.

Direction Keys: nastavení posouvání. Zde děkuji těm, kdo vynalezli 5-cestný ovládací joystick (i když titěrná verze na Tungsten T/C nebo iPaq 1915 není zrovna nejlepší...), protože prohlížení si stránek je pak jedna báseň. Pro čtenáře méně znalé angličtiny jen menší slovníček: UP - nahoru, DOWN - dolů, LEFT - doleva, RIGHT - doprava.

Option - další nastavení:

View Mode: viz výše, Landscape je na šířku, Portrait je klasické zobrazení na výšku. Fit to Window je lépe mít zaškrtlé, i při větším rozlišení se zobrazí obrázek na displeji, při Portrait módu by pak bylo nutné se ručně posouvat ke krajům.

Show Hidden Files: vhodné například pokud máte firemní PDA, které sdílíte s kolegy a přitom nemůžete odolat prohlížení si erotických, exotických nebo jinak intimních obrázků, jejichž sdílení s ostatními by mohlo vyvolat určité komplikace (dívání se skrz prsty ap.).

PPC 2002 Korean Patch: zrovna tuto možnost v našem podnebí asi příliš mnoho lidí nepoužije, jedná se o podporu korejských znaků

Scroll Mode: Popravdě jsem mezi zapnutými a vypnutými Smooth Scroll a Tab Scroll nezpozoroval žádný rozdíl, ale teoreticky: Smooth by měl být jakýsi "hladký posuv", tedy bez trhání.

Hodnocení a dojmy:

ComicGURU rozhodně dělá to, co slibuje, ale bez větších displejů s výrazně lepším rozlišením, než jaké je k dispozici u většiny dnešních strojů, není čtení komiksů záležitostí většiny lidí. Spíš předpokládám zájem fanatických nadšenců, kteří doma mají kopy papírových komiksů a bez svého oblíbeného hrdiny nemohou být ani chvíli. Některé komiksy vypadají docela dobře, ale ve chvíli, kdy místo písmen vidíte jen rozmazané flíčky, člověka celkem zamrzí investice 20-ti dolarů. Přesto program hodnotím velmi dobře, protože perfektně využívá dostupné možnosti, zobrazení je velice rychlé a paměťová náročnost relativně velmi nízká.

Požadavky na váš počítač jsou však celkem příznivé - PC je požadováno alespoň 233 MHz s OS Windows a 64 MB RAM. PocketPC je pak podporováno jednoduše podmínkou "barevné s rozlišením 320*240", což je už po dlouhá léta standard na této platformě, doplněno zařízeními s CPU MIPS, ARM a SH3. U Palmu je poněkud zavádějící informací nutnost vlastnit zařízení s PalmOS 3.5.2 a vyšší a s paměťovou kartou - tuto podmínku splňuje i HandEra 330, ale v seznamu podporovaných zařízení chybí (konkrétně je podporováno Sony řad NX, SL, SJ, NZ, T, N, NR a od Palmu Tungsteny).

Náročnost komiksu na paměť je velmi příznivá - 20 stránkový černobílý komiks zabere asi 6 MB, Bezhlavý jezdec měl 4,7 MB, 72 stran většinou barevných (šedivých bylo asi 15).

Pavel_Zivny
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Pavel_Zivny


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.58
Účastníků: 12

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: 2016315yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Čtvrtek, 30.06. 2016 - 09:14:26
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
thomas sabo uk [www.thomassabo.me.uk]
longchamp pas cher [www.longchamppas-cher.fr]
coach outlet [www.coachoutletonline-stores.us.com]
mbt shoes outlet [www.mbtshoesoutlet.us.com]
calvin klein underwear [www.calvinklein.in.net]
ray ban sunglasses [www.raybansunglass.com.au]
swarovski crystal [www.swarovskicrystal.us.com]
rolex orologi [www.rolex-watches.it]
fitflops clearance [www.fitflopssale.in.net]
coach outlet online [www.coachoutlethandbags.us.com]
ray-ban sunglasses [www.raybansun-glasses.in.net]
lululemon uk [www.lululemonoutlet.org.uk]
michael kors uk outlet

Přečíst zbytek komentáře...
Re: 20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Čtvrtek, 09.02. 2017 - 14:29:02
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
the whitsundays [matadorwhitsundays.com.au]
Re: 20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Úterý, 21.02. 2017 - 14:04:23
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
whitsunday yacht charter [www.ozsail.com.au]
Re: 20160630caihuali (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 13:56:45
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
free online email signature maker [www.signaturia.com]

20170821yuanyuan (Hodnocení: 1)
Od: 2017110yuanyuan (kyuanyuan921@163.com) - Pondělí, 21.08. 2017 - 03:53:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
kate spade handbags [www.katespadeoutletonline.us.com]
kate spade outlet [www.katespadehandbag.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletsonlines.us.com]
pandora charms sale clearance [www.pandoracharmsuk.uk]
burberry outlet [www.burberry-outlet-canada.ca]
ralph lauren uk [www.ralph-laurenoutlet.me.uk]
nike huarache shoes [www.nikehuaracheshoes.in.net]
christian louboutin pas cher [www.louboutin-paschers.fr]
polo ralph lauren outlet online [www.ralph-laurenoutlet.com.co]
ralph lauren sale clearance uk [www.ralphlaurensaleclearance.org.uk]
yeezy boost [www.350yeezyboost.us.com]
coach factory outlet online
Přečíst zbytek komentáře...

dongdong8 (Hodnocení: 1)
Od: leilei3915 (linlei3915@hotmail.com) - Pátek, 06.10. 2017 - 05:07:12
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
201710.6wengdongdong
cheap nhl jerseys [www.cheapnhljersey.us.com]
jordan shoes [www.cheapjordansshoes.us.com]
christian louboutin [www.christianlouboutindown.com]
ugg boots [www.uggclearancesale.in.net]
tory burch outlet [www.toryburchoutletoff.us.com]
uggs australia [www.uggsaustralia.net.co]
the north face jackets [www.thenorthfaceoutletjackets.us.com]
adidas jeremy scott [www.adidasjeremyscott.in.net]
fitflops [www.fitflopssaleclearance.us.org]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutlet70off.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 13:59:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
aide etudes etranger

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 13:59:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
electric blues guitar

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 14:00:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
car rental choice [www.carrentalchoice.com]

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 14:00:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
www.canadadrugsdirect.com [www.canadadrugsdirect.com]

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 14:00:51
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
www.fensterguru24.de [www.fensterguru24.de]

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 14:01:10
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
veins and pain [www.veinsandpain.com"]

Re: ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů (Hodnocení: 1)
Od: Gaia1956 (maria19567@virgilio.it) - Středa, 10.01. 2018 - 14:01:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
free online email signature maker [www.signaturia.com]

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.72 sekund

RSS - články RSS - fórum